Magické bytosti

14. prosince 2015 v 21:01 | Cherria |  Mýtické bytosti
ELFOVÉ
Elfové jsou lesní bytosti světla, které neváhají bojovat pro záchranu dobré magie a pro zachování rovnováhy světa. Jsou velice hrdí a každá živá bytost by s nimi měla zacházet uctivě, nechce-li pocítit jejich hněv. Elfové jsou mistři zbraní, vyrábí však i kvalitní brnění a k elfské oceli nelze nic přirovnat, také jsou mistři přírodních sil a dokáží pocítit, pokud čemukoliv živému v jejich blízkosti ublížíte.

VÍLY
Víly jsou lesní, ale také vodní bytosti světla, které lze jen zřídka potkat, asi jako stejně ostatní mýtické bytosti. Vodní víly se také nazývají mořské panny a mají dar vládnout nad vodou. Obyčejné víly s křídly, jak si je nejspíše každý vybaví, vládnou přírodními silami. Jsou to vesele bytosti, které milují hudbu a tanec.

KENTAUŘI
Kentauři jsou mocní válečníci a výteční lukostřelci. Jsou to horkokrevná stvoření, která vše řeší pouze bojem, takže není radno je naštvat. Jejich povaha je častokrát upřímná, ale dosti tvrdá a samotářská.

DRACI
Bájná stvoření z mýtu a legend. Tak tomu bývalo do nedávna, než se draci objevili ve světě mágů. Jsou to neutrální stvoření a nestojí na straně temnoty ani světla, jen zajišťují to, že svět zůstane v rovnováze. Pokud se však někomu podaří draky ovládnou, mohl by celý známý svět zničit, proto také vznikla drakobijecká magie, kterou ovládá jen pár jedinců. Během staletí se podařilo jen jedinému mágovi ovládnout draka a to mocnému temnému mágovi Zerefovi.

DUCHOVÉ HVĚZDNÝCH ZNAMENÍ
Duchové zvěrokruhu, nebo-li také duchové hvězdných znamení, jsou neutrální bytosti, které mohou vyvolávat ti mágové, kteří ovládají hvězdnou magii. Duchové po podepsání smlouvy je musí poslouchat a bojovat pro jejich zájmy, před podepsáním smlouvy však může duch budoucího majitele odmítnout. Každý z duchů ovládat jinou a výjimečnou magii, kterou jen těžko ta lidská překoná.

VLKODLACI
Vlkodlaci jsou věrnými služebníky temnot. Většinou nejednají za sebe, ale jsou zmanipulovaní např. temnými mágy. Jsou to nebezpeční a přerostlí vlci, kteří se až nebezpečně vyznají v boji na blízko. Jsou nadlidsky silní a doporučuje se k nim nepřibližovat, pokud vás pokousají a nepodaří se jim vás zabít, tak se po příštím cyklu měsíce stanete sami vlkodlakem a jste navždy ztraceni.

HADONOŠI
Bytosti temnoty, jejichž uštknutí je smrtelné. Jsou to napůl lidé a napůl hadi, většinou ženckého pohlaví, ale najdou se i výjimky. Při setkání s hadonošem se vyvarujte přímému pohledu do jeho očí, jeho oči mají totiž schopnost vás nechat zkamenět navěky.

DÉMONI
Démoni jsou bytosti podsvětí. Jsou to mistři nejen ohnivé magie, ale obzvláště magie temné. Jsou to nemilosrdní a krutí vládci temnot, kteří nebudou váhat vás buď zničit a nebo ukecat k podepsání smlouvy, kdy vám démon může splnit, cokoliv si budete přát za cenu toho, že se následně stanete jeho loutkou bez vědomí a bez duše.

Pozn. Tyto postavy jsou nehratelné, lze je hrát pouze jako NPC!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama